Polyfunkčný dom Gerdig

1.

Výzva

Bývalý internát na sídlisku Brezovec v Dolnom Kubíne chátral už niekoľko rokov. Vzhľadom na platný územný plán nebolo možné túto stavbu ďalej zmysluplne využívať. Bola to však zdravá stavba s vynikajúcou polohou a videli sme v nej obrovský potenciál.

2.

Riešenie

Aby sme stavbu mohli oživiť, bolo v prvom rade potrebné zmeniť územný plán a rozšíriť parkovacie kapacity v okolí. V oboch prípadoch sme úzko spolupracovali s mestom Dolný Kubín, bez ktorého konštruktívneho prístupu by realizácia projektu Gerdig nebola možná. Výsledkom spolupráce bolo okrem iného aj to, že mesto Dolný Kubín získalo za symbolické euro 36 úplne nových verejných parkovacích miest a kus profesionálne zrealizovanej verejnej zelene. 

3.

Zhrnutie

Vytvorili sme 14 bytov a 9 nebytových priestorov funkčne zameraných na poskytovanie zdravotníckej starostlivosti. Obe funkcie budovy sa nám podarilo stavebne aj funkčne úplne oddeliť. Celkový projekt hodnotíme veľmi úspešne. Od prvotnej skice po kolaudáciu ubehlo 24 mesiacov. Samotná stavebná realizácia trvala 11 mesiacov a v čase kolaudácie bolo už takmer 80% priestorov obsadených.  

36
verejných parkovacích státí
9
nebytových priestorov
14
bytov
2200 m2
úžitkovej plochy

Chcete dostávať informácie o projektoch?

Zanechajte nám Váš e-mail .

Newsletter zasielame raz mesačne a kedykoľvek je možné sa z odberu odhlásiť