Polyfunkčný dom Gerdig

Bývalý internát na sídlisku Brezovec v Dolnom Kubíne dlhé roky chátral. Vzhľadom na platný územný plán nebolo možné túto stavbu ďalej zmysluplne využívať. Bola to však zdravá stavba s vynikajúcou polohou a videli sme v nej obrovský potenciál.

Aby sme dali stavbe nový život, museli sme v prvom rade zmeniť územný plán a rozšíriť parkovacie kapacity v okolí. V oboch prípadoch sme úzko spolupracovali s mestom Dolný Kubín, bez ktorého konštruktívneho prístupu by realizácia projektu Gerdig nebola možná. Výsledkom spolupráce bolo okrem iného aj to, že mesto Dolný Kubín získalo za symbolické euro 36 úplne nových verejných parkovacích miest a kus profesionálne zrealizovanej verejnej zelene. 

Vytvorili sme 14 bytov a 9 nebytových priestorov zameraných na poskytovanie zdravotníckej starostlivosti. Obe funkcie budovy sa nám podarilo stavebne aj funkčne úplne oddeliť. Celkový projekt hodnotíme veľmi úspešne. Od prvotnej skice po kolaudáciu ubehlo 24 mesiacov. Samotná stavebná realizácia trvala 11 mesiacov.

36
verejných parkovacích státí
9
nebytových priestorov
14
bytov
2200 m2
úžitkovej plochy