Stavebné pozemky Mačičkovo

Projekt Mačičkovo úspešne ukončený. 

Stavebné pozemky vybavené skolaudovanými inžinierskymi sieťami sme odovzdali svojim majiteľom.

1.

Výzva

Lyžiarske stredisko Kubínska hoľa zažíva, vďaka mohutným investíciám, boom. Tým pádom sa zvyšuje dopyt po rekreačných nehnuteľnostiach v tejto lokalite. Už nestačí len vlastniť pozemky, rozvoj vyžaduje investície do infraštruktúry, ktorá v tejto oblasti nebola rozvinutá. Jedná sa hlavne o kanalizačnú stokovú sieť, ktorá mala v tejto lokalite len jedinú vetvu. Podarilo sa nám získať takmer 18 000 m2 pozemkov, ktoré sme museli vybaviť potrebnou infraštruktúrou.

2.

Riešenie

V rámci projektu sme zhotovili novú vetvu kanalizačnej siete, prostredníctvom ktorej môžeme odkanalizovať splaškové vody od cca 300 ekvivalentných obyvateľov. Špecifikom nami budovanej kanalizácie je prečerpávacia stanica, ktorá “tlačí” splaškovú vodu cca 400 m výtlačným potrubím, na ktorého trase prekonáva takmer 40 metrové prevýšenie. Súčasne s kanalizáciou sme vybudovali vodovod a cestné teleso.

3.

Zhrnutie

V projekte Mačičkovo vzniklo 20 pozemkov určených na individuálnu výstavbu rekreačných objektov. Všetky pozemky sme vybavili kanalizačnou, vodovodnou a elektrickou prípojkou. Prístup je zabezpečený po vlastnej asfaltovej ceste. Okrem predaja spomenutých 20 pozemkov napájame na nami vybudované inžinierske siete územie o výmere cca 60 000 m2.

1,8 ha
areál
20
pozemkov
všetky
IS
900 tis. €
bez dph

Galéria

Najnovšie články o projekte

Chcete dostávať informácie o projektoch?

Zanechajte nám Váš e-mail.

Newsletter zasielame raz mesačne a kedykoľvek je možné sa z odberu odhlásiť