Medicentrum

1.

Výzva

Na mieste Medicentra sa nachádzala budova, ktorá pôvodne slúžila ako policajná stanica. Niekoľko rokov bola opustená a chátrala. Miesto, priamo uprostred sídliska Brezovec v Dolnom Kubíne, bolo dobré. Bolo potrebné nájsť vhodný spôsob využitia, ktorý by rešpektoval územný plán (neprípustná výstavba bytov) a bol aj ekonomicky uskutočniteľný.

2.

Riešenie

Blízkosť nemocnice, ktorá stojí neďaleko, nás priviedla k myšlienke súkromného medicínskeho centra. Nasledoval prieskum trhu, ktorý túto možnosť potvrdil. V tejto časti sídliska bola tiež zlá situácia s parkovaním. Využili sme preto polovicu 1. nadzemného podlažia budovy, v ktorej sme vytvorili 10 garáží.

3.

Zhrnutie

Viaceré slovenské sídliská majú problém s jedno účelovými budovami, ktoré časom stratili svoju opodstatnenosť. Ide napríklad o výmenníkové stanice alebo, ako v tomto prípade, bývalé policajné stanice. Cestou, ako týmto budovám vrátiť život je buď realizácia novej myšlienky, ktorá zohľadňuje súčasný dopyt alebo zmena územného plánu (napríklad na bytovú výstavbu).

9
ambulancií
1
lekáreň
10
garáží
1000 m2
plochy

Galéria

Najnovšie články o projekte

Chcete dostávať informácie o našich projektoch?

Zanechajte nám Váš e-mail.

Newsletter zasielame raz mesačne a kedykoľvek je možné sa z odberu odhlásiť