Bytový dom s polyfunkciou MyMara

1.

Výzva

V tomto prípade bol pre nás výzvou známy hotel SUMMIT v Bešeňovej, ktorého prevádzku sa jeho predchádzajúci majitelia rozhodli ukončiť. Nie sme hotelieri, a preto sme v prvom momente ponuku na kúpu hotela odmietli. Naše myšlienky však túto nehnuteľnosť ani na okamih neopustili a veľmi rýchlo sme sa ozvali späť. Boli za tým tieto dôvody:

 1. perfektná poloha v rámci top rekreačnej oblasti Slovenska,

2. vynikajúci stavebno-technický stav nehnuteľnosti a

3. 100% korektní obchodní partneri na strane predávajúcich.

Samozrejme, “za” hovorilo množstvo pozitívnych externalít ako blízky a veľmi populárny Aquapark Bešeňová a ďalšie nespočetné možnosti, či už letnej alebo zimnej rekreácie, ktoré ponúka krásna liptovská príroda. Veď v bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú také perly ako napríklad Nízke Tatry, Západné Tatry, Chočské vrchy alebo samotná Liptovská Mara.

2.

Riešenie

Od začiatku nám bolo jasné, že hotel prevádzkovať nebudeme, a teda musíme stavbe vdýchnuť úplne nový (a iný) život. Projekt sme nazvali MyMara. Pracovali sme s viacerými variantmi a po dôkladnom prieskume trhu padla voľba na apartmány, ktoré budú určené na predaj pre individuálnych vlastníkov.  Rozhodli sme sa tiež zachovať, rozšíriť a zmodernizovať priestory určené pre gastro prevádzku. Apartmány sa síce javia ako logická voľba, pretože kopírujú dispozičné rozvrhnutie pôvodných nebytových priestorov, no všetko ostatné muselo prejsť kompletnou rekonštrukciou, ktorú sme zrealizovali v extrémne krátkom čase. Vďaka vysokému nasadeniu, dobrej príprave a know-how z obdobných projektov sme projekt (od kúpy, cez povoľovací proces, rekonštrukciu a až po predaj) zrealizovali len za 8 mesiacov. Optimalizovali sme tiež využitie priľahlých pozemkov, vďaka čomu sme do budúcna získali priestor pre realizáciu ďalšieho zámeru.

3.

Zhrnutie

Úprimne sa tešíme, že sme našli zmysluplné využitie pre ďalšiu nehnuteľnosť, ktorej prevádzka začínala narážať na limity vyplývajúce zo zmien v okolitom prostredí. Výsledkom je opäť živá stavba s 27 apartmánmi, 32 parkovacími miestami a jednou gastro prevádzkou. Okrem iného sme si z tohto projektu odniesli veľmi pozitívne skúsenosti s veľmi dynamickou a progresívnou miestnou samosprávou.

 

1
reštaurácia
27
apartmánov
3931 m2
plochy
8 mesiacov
realizácia

Chcete dostávať informácie o projektoch?

Zanechajte nám Váš e-mail .

Newsletter zasielame raz mesačne a kedykoľvek je možné sa z odberu odhlásiť