Výrazné posuny na projekte Hillside

  • Úvod
  • Novinky
  • Výrazné posuny na projekte Hillside

Zostávame “pod zemou”

Ešte to chvíľu potrvá, kým sa projekt Hillside začne dvíhať zo zeme. Vôbec však neoddychujeme. Tento projekt nás v súčasnosti ukrutne zamestnáva. Ale z roboty máme veľkú radosť, takže nás to vôbec nebolí.

Šetrný zámer

V máji sme požiadali príslušný stavebný úrad o schválenie urbanistickej štúdie Hillside. Možno o tom neviete, ale na mieste plánovaného projektu Hillside boli v minulosti povolené stavby 2 apartmánových domov, ktoré počítali až s 9 podlažiami, 66 apartmánmi a 81 parkovacími miestami. Vskutku kolos. Hillside bude oveľa miernejší a maximálne ohľaduplný voči okolitému prostrediu. Oproti pôvodnému projektu klesne podlažnosť v priemere o 38 %, počet apartmánov sa zníži o 37,5 % a počet parkovacích plôch klesne o 42 % (z toho drvivá väčšina parkingu bude pod zemou). Čo je však najdôležitejšie, rozsah zelených plôch stúpne oproti pôvodnému zámeru o 46,2 %. Pár snových umeleckých obrázkov z urbanistickej štúdie vám čochvíľa prinesieme.

urbanistická štúdia

Väčší pozemok

Po takmer polročnom a veľmi ťažkom vyjednávaní sa nám podarilo získať susediace pozemky, a tak sa plocha, na ktorej bude situovaný Hillside, zväčší. Budúcim vlastníkom apartmánov tak na okolitých plochách poskytneme ešte viac zelene a zabezpečíme koncepčný súlad s nižšie položeným územím.

Najbližšie plány

Náš trojčlenný tím vycestoval 23. mája do Rakúska na obhliadku viacerých stavieb zhotovených z progresívnych a ekologických drevených CLT panelov, ktoré by sme chceli na Hillside použiť. Navštívime aj závod Stora Enso Wood Production CLT v Ybbs an Der Donau, kde tieto CLT panely vyrábajú. Určite vám o tom viac napíšeme v ďalších blogoch.
Architekti začali s prípravou ostrej dokumentácia pre účely územného konania. A kamaráti z fokus.studio začali kreovať plnú verziu webovej stránky, ktorá bude hlavným nosičom informácií. V auguste by mala byť na 100 % hotová.

Záujem nás teší

Aj keď všetky parametre projektu Hillside ešte nie sú na 100 % uzavreté, teší nás váš záujem a veľmi pozitívne reakcie. Už teraz môžeme povedať, že je našou ambíciou, aby bol projekt špičkou v oblasti architektúry, použitých materiálov, kvality spracovania, ekológie a energetickej úspornosti. Jednoducho, budeme každý deň tvrdo makať na tom, aby budúci majitelia apartmánov v projekte Hillside dostali za svoje peniaze čo najväčšiu pridanú hodnotu.

Ak chcete dostávať informácie o projekte Hillside ako prvý, zanechajte nám Váš e-mail.

Chcete dostávať novinky z nášho blogu?

Zanechajte nám Váš e-mail a získajte novinky zo sveta nehnuteľností, aktuality z našej spoločnosti atď.

Newsletter zasielame raz mesačne a kedykoľvek je možné sa z odberu odhlásiť

Send this to a friend