Červená (čiapočka) stolička

  • Úvod
  • Novinky
  • Červená (čiapočka) stolička

Uletený nápad

Tento nápad vznikol hneď pri prvom riadnom brainstormingu k projektu Hillside. Vtedy sme to ešte pracovne volali “staré parkovisko”. Názov Hillside, po slovensky stráň, vznikol súčasne s nápadom na stoličku. Cieľom brainstormingu bolo vytvoriť kampaň a upútať lyžiarov, ktorí denno-denne putujú do Ski parku Kubínska hoľa. Začalo to nápadom na obrovský fotorám, pri ktorom sa odfotil Martin na pláži Melia v Zanzibare. Začali sme vymýšľať a potom to už išlo samo. Za pár desiatok sekúnd Marek zahlásil: “Urobme tam mega stoličku, na ktorej sa budú ľudia fotiť.” Vygooglili sme nejaké obrázky veľkých stoličiek a bolo rozhodnuté.

Fotorám na Melia pláž v Zanzibare
Fotorám na Melia pláž v Zanzibare

Výroba našej stoličôčky

Usúdili sme, že výroba stoličky bude brnkačka. Oslovili sme viacerých stolárov a tesárov. A hop. Nikto sa do toho nechcel pustiť. Všetci chceli výrobný nákres, presné rozmery. Nikto si netrúfal dať to od oka. Majstri sa obávali najmä toho, aby správne trafili proporcie. Tak sme zavolali Matúšovi, ktorý je náš odborník na stavby. Matúš mal za 5 minút riešenie: “Stiahol som návod na výrobu klasickej stoličky, rozmery vynásobíme určitou konštantou, operadlo natiahneme dvojnásobne kvôli miestu na reklamný nápis a máme to. Skreslím vám to do rána.” Ráno poslal Matúš výkresy a Marek bežal za Romanom, ktorý mal drevo na stoličku expresne nachystané a natreté na červeno do 24 hodín. Chceli sme stihnúť zlatý týždeň, Silvester! A zas hop. Roman musel na operáciu. Takže sme nabrali cca 3 týždňové zdržanie. Nevadí. Roman zaťal zuby a hneď po návrate z nemocnice to zmontoval, vyviezol, vyriešil posledné detaily osadenia a koncom januára stála červená kráska na mieste. Až teraz si uvedomujem, aké množstvo roboty bolo za týmto malým huncúctvom. Veľmi nás teší, že sa stolička páči a máme na ňu obrovské množstvo pozitívnych reakcií.

Roman - stolár, ktorý vyrobil stoličku
Roman - stolár, ktorý vyrobil stoličku

A prečo vlastne?

Samozrejme, nie je to o stoličke. Príprava projektu Hillside je v plnom prúde. Medzičasom sme vybrali architektov, ktorí naplno pracujú na urbanistickom návrhu a prvých skicách budúceho projektu. Vyhodnocujeme ekonomické dopady a celkovú uskutočniteľnosť možných variantov. Veľmi nám záleží na tom, aby bol tento projekt po každej stránke špičkový. Robota na ňom nás neskutočne baví a tešíme sa, že čoskoro zverejníme prvé detaily. Bude to zaujímavé.

Navštívte stránku projektu HillSide – www.hillside.sk, zanechajte nám Váš e-mail, a informácie o projekte Hillside dostanete ako prvý.  Sledujte nás taktiež na Facebooku a Instagrame. A hlavne sa nezabudnite fotiť na stoličke a postovať príspevky s hashtagom #hillsidekubinska.

Chcete dostávať novinky z nášho blogu?

Zanechajte nám Váš e-mail a získajte novinky zo sveta nehnuteľností, aktuality z našej spoločnosti atď.

Newsletter zasielame raz mesačne a kedykoľvek je možné sa z odberu odhlásiť

Send this to a friend